Knižní novinka ze Stráže - Divadlo spadlé do polí

10.06.2020

Knižní novinka ze Stráže - Divadlo spadlé do polí

Režisér a herec Jan Hanzal si na letošní rok přichystal velké překvapení. Vydal své celoživotní zážitky z místního ochotnického souboru a kniha Divadlo spadlé do polí je na světě. "Byla to hezká léta. Chci za ně veřejně a z celého srdce divadlu ve Stráži poděkovat. Doufám, že se vám tato má první a zároveň i poslední kniha bude líbit," vzkazuje režisér z města u Nežárky.

Slovo režiséra aneb odkud a proč se vzalo DIVADLO SPADLÉ DO POLÍ


"Tato kniha vznikla z pocitu dluhu, který jsem vůči divadelnímu spolku J. K. Tyla ve Stráži nad Nežárkou cítil. V prostředí ochotnického divadla a ve společnosti stejně zapálených lidí jsem strávil velkou část svého volného času a práce v souboru prorostla celým mým životem. Také jsem nechtěl, aby léta naší ochotnické činnosti upadla v zapomnění, jako se to málem stalo našim předchůdcům. Soubor ani lidé, kteří se v něm za posledních padesát let objevili, si to nezaslouží.

Na tom, že kniha spatřila světlo světa, má velkou zásluhu i kamarád Miroslav Jílek. Napsat jsem ji ale musel sám a byla to práce tak úmorná, že se ode mne žádné další knihy nedočkáte. Chci za léta v souboru veřejně a z celého srdce divadlu ve Stráži poděkovat."

Medailonek autora

Jan Hanzal se narodil 6. května 1953 a své dětství i jinošská léta prožil na břehu řeky Lužnice ve vesničce Stará Hlína nedaleko Třeboně. Od roku 1976 žije na březích řeky Nežárky v městečku Stráž. Od mládí se životem protloukal v různých dělnických profesích a od roku 1992 podniká v rodinné firmě na výrobu dřevěných hraček. Vedle divadla miluje ještě fotbal, baví ho cestovat a rád se vozí v letadle. Nadevše si ctí osobní svobody. Nerad se podřizuje hlupákům a nerad si hraje na chytráka. Na světě už toho viděl hodně, nikdy ale nebyl v Rusku a nikdy nešel v prvomájovém průvodu.

Jan Hanzal na prknech, která znamenají svět:

Knihu DIVADLO SPADLÉ DO POLÍ bude možné získat na podzim 2020 během představení
v Městském divadle ve Stráži nad Nežárkou. Nebude chybět ani věnování a podpis autora.

do divadla na Stráži zvou Textové lahůdky