Koncert na strážském zámku s prohlídkou - víkend 25. a 26. 7.

25.05.2020

Koncert na strážském zámku s prohlídkou

Vychutnejte si hudební večer - Šlechtická sídla v souznění - na zámku ve Stráži nad Nežárkou. V sobotu 25. července je na programu noční prohlídka komnat slavné Emy Destinnové
s majitelkou zámku, ochutnávka vín a multižánrový koncert Jiřího Škorpíka a Davida Uličníka z vokálního seskupení 4TET. Nedělní dopoledne je vyčleněno na prohlídku města modré růže
a odpoledne následuje expedice kaňonem Nežárky.

Program - sobota 25. 7. 2020

Večerní multižánrový koncert - In Concerto

V podání Jiřího Škorpíka a Davida Uličníka z 4TET vás čekají od 19.30 do 20.30 hudební skvosty. Uslyšíte známé árie z pera italských autorů, dojmou vás skladby Leoše Janáčka a nebudou chybět ani melodie z muzikálů či písničky pánů Karla Gotta, Karla Svobody a Waldemara Matušky.

Přípitek na rodinu a prohlídka zámku s majitelkou

Návštěvníci akce budou na uvítanou od 19 hodin ochutnávat z výběru kvalitních vín a ve společnosti majitelky strážského zámku se po koncertu vydají na noční prohlídku komnat femme fatale Emy Destinnové.

Celovečerní program se opírá o rodinné tradice a kořeny a proto bude krátce představena také činnost organizace Rozum a Cit, která podporuje náhradní rodiny. Zájemci, kteří by prostřednictvím této nadace rádi přispěli pěstounům a dětem v jejich péči, si mohou zakoupit speciální VIP vstupenku. 

Vstupenky na sobotní večer

Vstupenky zakoupíte pouze u Jitky Bláhové z JB produkce, která pořadá sobotní akci Šlechtická sídla v souznění.

  • základní vstupenka - 550 Kč / VIP vstupenka - 1050 Kč

Program - neděle 26. 7. 2020

Buď na Stráži - prohlídka města s návštěvou kostela

Během dopolední zábavně naučné prohlídky města modré růže ožije dávný strážní hrad a jeho tajné podzemní chodby. Vyslechnete příběh o krvavé záři nad městem, která varovala strážce srdce Evropy před blížící se zkázou. Poznáte šestiprstého Jindřicha ze Stráže - rytíře Svatého grálu, prohlédnete si záhadný obelisk a také se dozvíte, kde havarovala německá stíhačka.

  • vyráží se v 9.30 od brány zámku
  • délka prohlídky: 1,5 hodiny / 1,5 kilometru
  • běžná cena na osobu 100 Kč / studenti, senioři a veteráni 70 Kč
  • kapacita maximálně 20 osob

Okolo Nežárky - expedice říčním kaňonem

Pěší výlet podél řeky Nežárky vypráví příběh starých Slovanů, kteří tu odpočívají v mohylách. Na pozadí romantické přírodní scenérie si prohlédnete technické památky. Zjistíte, kde mívali strážáci čihadlo, kde mleli obilí a kde bušil hamr. Spatříte Čertův komín a načerpáte energii z přírody, která je součástí Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

  • vyráží se ve 14 hodin od kašny s obeliskem na náměstí
  • délka prohlídky: 4 hodiny / 9 kilometrů
  • běžná cena na osobu 200 Kč / studenti, senioři a veteráni 150 Kč
  • kapacita maximálně 15 osob

Cykloturistická mapa Strážska s průvodcem

K dopolední prohlídce města nebo k odpolední expedici je možné získat i tištěného průvodce Stráží s plánem města a cykloturistickou mapou okolí jako praktickou pomůcku i suvenýr na památku.

Z jihočeské Stráže rovnou do zahraničí

Pokud už znáte Stráž nad Nežárkou a Strážsko, dopřejte si cenově výhodný zájezd do atraktivních turistických destinací. V případě objednávky přímo z těchto stránek podpoříte projekt Průvodce Strážskem a nebude vás to stát ani korunu navíc.